Öngösterim Görseli

ÖZEL BAKIRKÖY DİL VE KONUŞMA ANADOLU LİSESİ COVID-19 SALGINI NEDENİYLE ALINAN ÖNLEMLER

1. Okulumuz COVID-19 pandemisi boyunca Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından gönderilen bilgi notlarını dikkatle takip etmiş ve ilgili talimatları derhal yerine getirmiştir.
2. Okulumuz Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş profesyonel bir firma işbirliğiyle düzenli olarak virüs ve bakterilere karşı dezenfekte edilmektedir.
3. Okulumuzun belirli alanlarına el dezenfektanları, bilgilendirme levhaları ve yoğunluk oluşabilecek bölgelere mesafe belirleyici yer işaretleri yerleştirilmiştir.
4. Okula giriş yapan bütün öğrenci, öğretmen ve personelin ateş ölçümleri kapı girişinde günlük olarak yapılmakta ve 37.8 derece üstü sonuç alınan kişilerin kuruma girişine izin verilmemektedir.
5. Okula acil durumlar haricinde veli ve misafir kabul edilmemektedir.
6. Okula giriş yapan öğrenciler sınıflarına geçmeden önce lavabolara yönlendirilmekte ve ellerini yıkamaları sağlanmaktadır.
7. Öğrenci, öğretmen ve personel kapalı alanlarda devamlı maskeli şekilde bulunmaktadır.
8. İkinci bir düzenlemeye kadar okulumuzda dersler haricinde eğitsel veya sosyal bir etkinlik yapılmamaktadır.
9. Öğrenciler sınıflarının bulunduğu bina hariç kapalı mekanlarda bulunmamaktadır. Bahçe alanlarımızda öğrencilerin mesafeli şekilde teneffüslerini geçirmesi için oturma alanları artırılmıştır.
10. Nöbetçi öğretmenler teneffüs esnasında öğrencilerin mesafe kurallarına uymalarını denetlemektedir.
11. Öğrencilere ilk hafta boyunca gerekli eğitimden geçmiş öğretmenlerimiz ve ilgili personel tarafından alınan tedbirler ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirme seminerleri yapılmıştır.
12. Kurumumuzun temizlik personeli hizmet içi eğitimden geçirilmiş ve gerekli sertifikalara sahip olmuşlardır.
13. Öğrencilerin okuldan ayrılmasıyla birlikte günlük okul dezenfeksiyon çalışmaları başlatılmaktadır.

Kayıt Formu